ATM

XRP nasazuje už osm finančních institucí včetně jedné banky

Ripple překonal počet 200 obchodních partnerů a XRP rozšiřuje mezi firmy čím dál rychleji.

Nepochybuju o tom, že z dlouhodobého hlediska mají šanci na prosazení jen ty kryptoměny, které řeší nějaký problém a které jsou k řešení daného problému skutečně používány.

Jednoho bez druhého se neobejde a dobrý nápad nemusí stačit, pokud není zároveň aktivně prosazován. A to přesně dělá Ripple. Vím, že je to pro velkou část kryptoměny nepopulární firma a XRP nepopulární měna, ale mám za to, že většinou kvůli tomu, že jsou o nich šířené nepravdy.

Ripple investuje do XRP ekosystému velké peníze a finančně podporuje firmy, které nasazují jeho software xRapid pro mezinárodní finanční převody právě s pomocí XRP.

XRP v tomto „use case“ dává obrovský smysl, protože řeší likviditu. Když budete chtít poslat peníze do zahraničí, ve vaší zemi je software Ripplu převede na XRP, kryptoměnu pošle do cílové země, tam ji převede na lokální měnu a cílový účet.

Et voila, celý proces trvá jen sekundy až minuty, takže je podstatně rychlejší než tradiční cesty. A také mnohem levnější a transparentní.

Nemluvě o tom, že pro finanční instituce odstraňuje potřebu mít v zahraničí účty s lokálními měnami připravené právě na mezinárodní převody. Je to win-win pro všechny. Tedy kromě těch největších bank, které dnes sedí jako žába na prameni na byznysu s převody a inkasují obrovské peníze na poplatcích.

Existuje nějaká jiná kryptoměna, která řeší tak zásadní věc tak dobrým způsobem? Nevím o tom. Kdybyste chtěli pro stejný proces využít jinou kryptoměnu, narazíte na dvě zásadní překážky. První jsou poplatky a transakční časy, obojí je u většiny ostatních kryptoměn mnohem větší, respektive delší.

Druhý problém je, že pro jiné kryptoměny neexistuje software, které by všechny potřebné funkce obstarával. Pro XRP ho postavil Ripple, vyvíjí ho a podporuje. Je to kombinace kryptoměny a softwaru, která nemá obdoby.

V současné době ji používají nebo implementují tyto finanční instituce: JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS, Euro Exim Bank, Cuallix, Mercury FX a Catalyst Corporate. Tedy už i jedna banka. Minimálně dalších 12 firem ji testuje.

V praxi to znamená, že už dnes mají spousty zahraničních pracovníků v různých zemích světa levnější převody peněz, které posílají domů svým rodinám. Už teď díky tomu mění kryptoměny životy lidí k lepšímu.

To všechno u mě vyvolává dojem, že XRP je kryptoměna, která vede prosazování kryptoměn v běžném životě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *