Kryptoměny

Proč je ještě čas investovat do kryptoměn

Často se setkávám s názorem, že kryptoměny už mají to nejlepší za sebou a že už se na nich nedá vydělat. Ale nesouhlasím s tím.

Bitcoin nadělal spoustu dolarových milionářů a dokonce i miliardáře. Ale z lidí, kteří ho nakoupili před několika lety za zlomek ceny. Mnozí si proto myslí, že dnes už je pozdě nakupovat kryptoměny, protože jejich růst už nemůže být tak dramatický.

Já si to nemyslím. A to nejen proto, že růsty o tisíce procent loni nebyly mezi digitálními měnami ničím výjimečným. Nikomu samozřejmě nebudu radit, co má dělat a do čeho investovat, to není mojí ambicí.

Jen bych chtěl předložit několik fakt. Podle řady odborníků se na investování do kryptoměn teprve chystají institucionální investoři, jako jsou investiční fondy, banky a podobně. To je skutečnost, kterou potvrdil průzkum Reuters, jenž ukázal, že 20 procent z jejích klientů se chystá na investice do kryptoměn během následujících 12 měsíců.

Doposud kryptoměnovým trhům dominovali netradiční hráči, retailový investoři. Velké peníze podle všeho teprve přijdou, a pak se můžou dít věci ještě větší než doposud. Pokud instituce začnou do kryptoměn nalévat miliardy, ceny se výrazně změní.

Ale pozor, institucionální peníze jsou smart neboli chytré peníze, na rozdíl od hloupých peněz, které teď kryptoměnovým spekulacím dominují a pumpují naprosto zbytečné projekty.

Instituce mají velmi schopné, zkušené a draze placené tradery a analytiky. Ti rozhodnou, do kterých kryptoměn přitečou peníze, a Dogecoin to nebude. Tím chci říct, že velmi pravděpodobně půjde nahoru několik schopných a nadějných projektů, zatímco většina ostatních a zbytečných kryptoměn padne.

Několikrát jsem slyšel přirovnání, že se kryptoměny dnes nacházejí ve stejné fázi jako internet v letech 1995 – 1996. To znamená, že všichni vidí obrovský potenciál, ale giganti oboru se teprve rodí. Kdo vede dnes, může zítra upadnout zapomnění. Jeho místo může převzít někdo, kdo byl doposud ve stínu, nebo dokonce ještě vůbec o něm nevíme.

To všechno jsou podle mého důvody nedávat od kryptoměn ruce stranou, ale naopak si pečlivě analyzovat, do kterých skutečně má smysl investovat své peníze.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *