XRP

Poslední propad kryptoměn přežilo jediné XRP téměř bez úhony. Jaký je důvod?

V posledních dnech kryptoměny opět krvácely, ale relativně nedotčeno zůstalo XRP. Začíná na trzích převládat racionalita?

Když se podíváte na cenové přehledy kryptoměn za poslední měsíc, většina ztratila desítky procent na svých hodnotách. Samozřejmě nepočítaje stablecoiny, jako je tether.

Krypto výkonnost
Zdroj: Livecoinwatch.net

V žebříčku ale vyčnívá jedna výjimka, a tou je XRP, které ztratilo jen 1,5 procenta, což se ve světě kryptoměn dá označit za stabilitu. Zvlášť v kontextu posledních dnů.

Co bylo skutečnou příčnou poklesů kryptoměn, s jistotou říct nemůže téměř nikdo, ovšem přišlo několik negativních zpráv a událostí. V první řadě tu máme probíhající válku o rozštěpený bitcoin cash, ale také například oddálení startu kryptoměnové burzy Bakkt.

Stejně tak můžeme jen spekulovat, proč XRP současnou situaci ustálo ze všech předních měn nejlépe. Může to být tím, že si investoři konečně začali uvědomovat, že se jedná o kryptoměnu s největší podporou a obchodním potenciálem díky společnosti Ripple.

Ripple v posledních týdnech oznámil nová partnerství s finančními institucemi, pozitivní zprávy od něj přichází pravidelně.

Může to také být tím, že XRP se netěží, tudíž není ohroženo manipulacemi a válkami, které se teď týkají bitcoinu cash a můžou nastat o jakoukoliv kryptoměnu stojící na konceptu proof of work.

Ať už je z toho cokoliv pravda, osobně doufám, že to znamená příchod racionálního chování investorů, a ne jen nějaké další manipulace, které se můžou brzy stočit do nepředvídatelných směrů.

Faktem ale je, že už si i velcí zastánci bitcoinu a podobných kryptoměn, jako Tom Lee nebo společnost Grayscale Investments, začali všímat, jak se XRP daří a co představuje.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *