Litecoin obchodování

Obchodovat na burze lze i o víkendu

Příchod nového podkladového aktiva způsobil, že obchodní platformy brokerů můžou být rušné i o sobotách a nedělích.

Tradiční burzy jsou během víkendů zavřené, čemuž odpovídá nabídka brokerů. U většiny z nich jsou obchodní platformy neaktivní v sobotu i v neděli po většinu dne, záleží na časovém pásmu (může dojít k otevření už v neděli před půlnocí).

To se týká tradičních podkladových aktiv, jako jsou měnové páry na Forexu, komodity, akcie nebo akciové indexy. S rozmachem kryptoměn se však tato situace mění.

Jak jsem už zmínil v předchozích článcích, IQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) zařadil do své nabídky zatím 12 digitálních měn. A protože digitální měny neznají čas ani hranice, lze s nimi obchodovat i o víkendech.

Na cenové pohyby Bitcoinu lze spekulovat o víkendech prostřednictvím binárních opcí a CFD, zatímco na ostatní měny (Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Ripple, IOTA, Litecoin, Monero, Dash, Zcash, Omisego a Santiment) lze použít jen CFD.

Když zmiňuji kryptoměny, musím pokaždé připomenout, že se jedná o velmi volatilní podkladové aktivum, které může nabídnout velké zisky, ale také velké ztráty, pokud budete nepřiměřeně riskovat.

U obchodování prostřednictvím CFD si sami musíte určit, kdy, respektive za jakých okolností (zisk/ztráta) ukončíte daný obchod. Jako vždy platí, že byste na jednotlivé obchody neměli riskovat víc než 2 až 3 procenta obchodního kapitálu na účtu, a podle toho je třeba nastavit automatické ukončení obchodní pozice.

To je z hlediska řízení rizika naprosto klíčové. Nikdy nezůstávejte v obchodní pozici, která se vyvíjí proti vám, nekonečně dlouho s doufáním, že se cena musí už konečně otočit. To by vás totiž mohl jeden jediný obchod připravit o veškeré peníze na obchodním účtu. Takhle se prostě nedá obchodovat.

Burzovní obchodování je v první řadě o řízení rizika. Pak samozřejmě také musíte dobře pomyslet, za jakého zisku obchodní pozici ukončíte v případě, že se cena bude vyvíjet vaším směrem. Kromě načasování vstupu tedy máte další dvě proměnné, které musíte v rámci svého obchodního systému definovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *