XRP logo

Na co se nejvíce hodí kryptoměny

Kryptoměny můžou některé problémy vyřešit velmi efektivně, jaké to jsou?

Nedávno jsme si řekli, že se kryptoměny nehodí na všechno, a že tedy nemá smysl je nakupovat bez rozmyšlení jen proto, že autoři projektu tvrdí, že se jedná o geniální nápad.

Na co se kryptoměny ale opravdu hodí? Dle mého názoru na přesun hodnot, které už existují v digitální podobě.

Co se týče cenných papírů, myslím si, že ty se obejdou bez kryptoměn a vystačí si s blockchainem. Kryptoměny tak podle mého jsou ideální pro převody peněz, zejména ty mezinárodní.

To protože kryptoměny jsou digitální aktiva, jejichž hodnota je uznávaná po celém světě, a díky jejich vlastnostem je lze snadno přesouvat a směňovat za fiat peníze, které také existují v digitální podobě.

Vezměme si příklad. Potřebujete převést dolary z ČR do USA. V dnešní době je to poměrně komplikovaná záležitost a otázka korespondenčního bankovního systému, kdy banky musí mít tak zvané nostro účty v zahraničí, na kterých drží peníze v cizích měnách, což je drahé a riskantní z pohledu výkyvů kurzů.

Když ale použijete kryptoměnu, tak můžete v ČR rychle nakoupit za koruny kryptoměnu, tu převést do USA, tam ji prodat za dolary, a ty pak převést na cílový účet. To se dá zvládnout za sekundy až minuty a s minimálními náklady.

Kryptoměna tu poslouží jako transportní médium hodnoty. Díky svým vlastnostem, jako decentralizovanost, nefalšovatelnost a podobně, je kryptoměna spolehlivým nositelem hodnoty pro tento účel. Žádné jiné digitální aktivum nelze takto snadno, rychle a levně převádět a používat v různých zemích.

Přesně pro tento účel byla navržena kryptoměna XRP, kterou používá ve svých softwarových řešeních společnost Ripple. Podle šéfa této společnosti se využívání XRP k mezinárodním převodům stane bankovní realitou už letos, takže se nechme překvapit, kdo bude první a kolik z uspořených nákladů nechají banky zákazníkům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *