Růst

Kryptoměny rostou, ale opět špatně

Zdá se, že klesající fázi kryptoměnových trhů máme za sebou. Ale jak se zdá, nový růst je opět jen hrou bohatých.

Poslední dny nechávají vzpomenout na rok 2017, kdy se přehledy kryptoměn pravidelně zelenaly dvoucifernými růsty. Tehdy bylo jedno, co nakupíte, rostlo téměř všechno.

Nyní se opět zelená, ale bohužel to opět vypadá, že jedno, co jste nakoupili. Nechápejte mě špatně, kryptoměnám fandím a jsem rád, že jde celý sektor nahoru. Ovšem dlouhodobě doufám, že na trzích zavládne racionalita a dojde k oddělení zrn od plev.

Většina ze současných dvou tisíců kryptoměn je totiž k ničemu, jsou to jen pokusy tvůrců přijít si k penězům. A přesto rostou. To znamená, že ti, kdo svými kapitálem ovládají kryptoměnové trhy, stále moc nerozlišují mezi jednotlivými kryptoměnami a berou je jako jeden celek.

To znamená, že trhy ještě stále nevyspěly, racionální investoři uvažující o jednotlivých kryptoměnách podle jejich užitku a potenciálu jsou stále v minoritě. A to je škoda. Protože k racionalizaci trhů bude muset dříve nebo později dojít a teď na to byla dobrá příležitost, k opětovnému růstu mohly investoři poslat jen ty skutečně použitelné a používané kryptoměny.

O naprosté absenci racionality svědčí například to, že dvouciferným tempem v posledních dnech rostlo i Ethereum Classic, které nedávno podlehlo 51% útoku, takže bylo prokázáno, že se jedná o kryptoměnu, která není bezpečná.

Nebo kryptoměna BNB burzy Binance. Binance podlehla hackerskému útoku, ve kterém přišla o miliony dolarů. Sotva znovu otevřela, její kryptoměna dosáhla nového historického maxima. To prostě nedává smysl.

Na druhé straně je to všechno indikací, že co se týče rozvoje kryptoměn, jsme stále v začátcích, takže by nás mělo čekat ještě několik významných růstových fází, čehož jako investoři můžeme využít.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *