Propad na kryptoměnách

Jsou propady na kryptoměnách důvodem k panice?

Uplynulé dny přinesly jeden z dalších příkladů obrovských pohybů, které jsou pro digitální měny běžné.

Masivní růstová fáze kryptoměn byla před několika málo dny přerušena značnou korekcí, při které klesla tržní kapitalizace všech digitálních měn o 25 procent. Takový propad během pár dní by na jiných trzích zřejmě znamenal paniku, na kryptoměnách však nikoliv.

V první řadě musím říct, že nikdo neví, jestli byl zmíněný propad konečný a jestli teď bude obnoven růst. Zatím to tak vypadá, ale místo toho může přijít další pokles. Podstatné je, že kryptoměny letos udělaly už několik větších korekcí, které pak byly následovány růstem na nová historická maxima.

Při těchto poklesech se dá uplatnit okřídlené „buy low, sell high“, neboli nakupujte, když je cena dole, a prodávejte, když je nahoře. Doposud to fungovalo dobře a tento přístup přinášel zhodnocení řádově v desítkách procent, pokud budeme kryptoměny vnímat jako celek.

Současný pokles se proto jeví jako korekce, která není důvodem k panice. Spíš příležitostí. Ale to musí posoudit každý sám, investiční rady na tomto webu nenajdete. Kvůli těmto masivním pohybům oběma směry se mi kryptoměny jeví jako aktivum spíše pro dlouhodobé investování.

Cap
Jsme na začátku něčeho velkého. Zdroj: Coinmarketcap.com

Prostě nakoupit a pak držet třeba i roky. Pokud se budete snažit skalpovat na krátkodobých obchodech, můžete se dostat do problémů, když přijdou velké korekce, jako je ta současná. Samozřejmě, že nemusíte, ale to už vyžaduje nemalé zkušenosti.

Mnoho expertů se shoduje na tom, že v blockchainových technologiích je budoucnost, proto se domnívám, že dlouhodobě bude tento sektor růst dál. Ale je třeba rozlišovat kvalitní projekty a jejich měny.

Kryptoměn vzniká v rámci ICO obrovské množství a většina projektů není kvalitních. U jejich měn lze očekávat, že dříve nebo později zaniknou, tudíž se nedá hovořit o dobré investici. Je ale možné najít kryptoměny, které podle dostupných informací jsou perspektivní, a u nich bych předpokládal, že přežijí všechny korekce a šoky a že dlouhodobě budou nabývat na hodnotě.

Udělejte si svoji analýzu a hodnoťte podle vlastního rozumu, protože internet je plný různých krypto guru, kteří vyzdvihují tu či onu měnu proto, že do ní sami investovali, přičemž fundamenty to mít podložené nemusí.

Historické grafy naznačují, že jsme na prahu něčeho velkého, teď je třeba si správně vybrat své koně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *