Podvod s kryptoměnami

Je možné na kryptoměnách vydělávat 10 a více procent denně?

Internetem se šíří vlna investičních programů, které slibují velké peníze na základě investic do kryptoměn.

Takové investiční programy běžně nabízejí zhodnocení vkladů o několik procent denně, nezřídka o 10 a více procent, někdy dokonce o 100 a více procent.

Často se jedná o společnosti, které jsou registrované ve Velké Británii a najdete je v obchodním rejstříku (Companies House).

A jedná se o zhodnocení bez poplatků, zobrazovaná čísla jsou vždy finální a obrovská.

Takže, jsou tyto investiční nabídky opravdové a spolehlivé? Samozřejmě, že ne!

Zapomeňte na to, že vám někdo bude vydělávat peníze, natož takhle velké, zadarmo. Je třeba si uvědomit, že se zhodnocením o 10 procent denně byste byli za pár měsíců milionáři i s minimální počátečním kapitálem. Ale to samozřejmě možné není.

Vždy se jedná o podvody typu Ponziho schéma, kdy jsou pár hodin či dní úroky skutečně vypláceny, ale pouze s použitím peněz z nových vkladů. Takový systém se vždy samozřejmě zhroutí, většinou velmi rychle.

Tyto podvody vznikají nové a nové podle stále stejné šablony, jen se mění názvy. Existovaly už dávno před kryptoměnami, protože příběhy o investování jsou vždy jen pohádky, podkladová aktiva se volí vždy podle toho, co je zrovna módní, ale ve skutečnosti se s nimi samozřejmě vůbec neobchoduje.

A nenechte se zmást registrací firmy ve Velké Británii, vždy se jedná pouze o daňovou registraci, kterou může získat téměř kdokoliv. Oprávnění na poskytování investičních služeb od regulátora FCA tyto podvody pochopitelně nikdy nemají.

Vydělávat peníze na kryptoměnách je možné, zkusit si to můžete na demo účtu, ale určitě nečekejte žádná vysoká a pravidelná procenta každý den.

V současných trzích je poměrně těžké vydělat intradenním obchodováním, loni to v trvalém růstu všech kryptoměn bylo podstatně jednodušší.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *