Jakou strategii na kryptoměny

Jakou zvolit strategii pro obchodování kryptoměn

Kryptoměny jsou v současnosti velmi populárním podkladovým aktivem pro investiční obchodování, ale jak je obchodovat, abyste určitě vydělali?

Snad všechny kryptoměnové burzy hlásí obrovský nápor uživatelů. Některé z nich ho řeší dočasným pozastavením nových registrací. To jen svědčí o tom, že digitální měny zažívají obrovský boom. Přesto na nich spousta lidí prodělá peníze.

V tomto článku vysvětlím svůj osobní názor na obchodování s kryptoměnami. Po zkušenostech s měnami, futures, opcemi a binárními opcemi je z mého pohledu nejtěžší tak zvaný day trading, tedy obchodování krátkodobých pozic.

Mnoho lidí vidí, že i v krátkých časových intervalech dělají investiční podkladová aktiva dostatečné pohyby na to, aby se na nich daly vydělat peníze. Ovšem tyto intradenní pohyby jsou většinou výsledkem přetahování různých obchodních robotů a z pohledu běžného smrtelníka jsou velmi těžko předvídatelné.

Tím nechci říct, že se na nich nedá vydělávat, ale je to těžké. Zřejmě proto většina day traderů prodělává peníze, alespoň tak hovoří statistiky. Takže jak z toho ven? Podle mého jsou řešením dlouhodobější obchody, alespoň v řádech dnů.

Odhadnout dlouhodobý trend a náladu a pak vstoupit ve vhodném okamžiku do obchodní pozice, kterou držíme delší dobu, dokud nedosáhneme očekávaného zisku. Když se podíváte na přehled zisků kryptoměn v roce 2017, zjistíte, že kdybyste na začátku roku nakoupili cokoliv nebo všechno z první devatenáctky, měli byste na konci roku (v průměru) 80krát víc.

Když se ale podíváte na cenové grafy uvnitř roku, uvidíte mnoho vzestupů a korekcí. Když se budete snažit tyto krátkodobé trendy vychytávat, máte mnohem větší šanci se spálit.

Tím nechci říct, že stačí nakoupit cokoliv. To mohlo stačit loni, letos nemusí. Nebo opět může, ale to nikdo neví. Abychom minimalizovali rizika, je dobré si každou kryptoměnu, kterou chceme nakoupit, prověřit. Udělejte si analýzu, je třeba se přesvědčit, že měna má solidní základy, použití, komunitu a budoucnost.

Tento přístup už není obchodováním, ale spíš investováním. Je méně náročný a měl by být i méně stresující. Úplně bez stresu nebude, protože jak budou přicházet korekce, trochu nervózní asi budete. Ale je lepší je moc nevnímat a držet se své strategie, že situaci zhodnotíte například za x měsíců.

To ale samozřejmě neznamená, že byste neměli mít připravený scénář na výstup z pozic, pokud se situace nebude vyvíjet dobře. Je třeba si stanovit určitý stop loss pro takové případy, abyste při nejhorším nepřišli o všechno.

Na historických grafech si také nastudujte, jak se ceny vyvíjely v minulosti, aby vás různé výkyvy, které jsou normální, v budoucnu nezaskočili.

Vyzkoušet si obchodování s kryptoměnami můžete na demo účtu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *