Investování do kryptoměn

Jakou máte šanci na úspěch při investování do kryptoměn?

Většina kryptoměn nikdy neuspěje, a proto je třeba při investování do nich opravdu velké opatrnosti.

O mnohonásobném růstu hodnoty předních digitálních měn, jako jsou bitcoin, ethereum a ripple, slyšelo čím dál víc lidí, což jich čím dál více přivádí k investování.

Je zřejmé, že na úspěch kryptoměny bude mít rozhodující vliv, jestli uspěje projekt, který za ní stojí, jestli bude mít měna reálné užití, a z toho vyplývající poptávku. Ano, existují kryptoměny, které mnohonásobně zvýšily svoji hodnotu a zatím pořád nemají reálné užití, protože je projekt ve fázi vývoje, ale to nemůže trvat věčně.

Kryptoměna, která nenajde uplatnění, je z dlouhodobého hlediska odsouzena k zániku. Vyřadí ji burzy ze svých nabídek a pak upadne v zapomnění.

Proto jsou zajímavé statistiky, které nashromáždil Token Report, jenž se zabývá monitoringem emise nových kryptoměn v rámci Initial Coin Offering.

Token report analyzoval 226 ICO a zjistil, že pouhých 20 z nich má v současnosti reálné použití pro svoji kryptoměnu. To je 8,8 procenta. Patří mezi ně například NEO, IOTA, Augur, Storj nebo Kin.

Toto číslo by měli dobře vnímat současní i potenciální investoři do kryptoměn. Potvrzuje, že většina ICO je k ničemu. Proto je třeba si důkladně vybírat, jakou kryptoměnu nakoupíme.

Podle mého názoru je dobré se zaměřit především na tým lidí, který za projektem stojí. Zkušenosti s blockchainovými technologiemi a předchozí úspěšné projekty jsou pro mě dobrým znamením. Úspěch každého projektu je v první řadě dán lidmi.

Důležitá je pak samozřejmě samotná myšlenka, nápad. Co projekt řeší a má vůbec smysl to řešit kryptoměnou? Není to už dávno vyřešené běžnými technologiemi? To jsou jen některé otázky, které bych si pokládal.

Zkrátka řečeno při investování do nových kryptoměn vám technická analýza určitě nepomůže, je to o té fundamentální. Musíte si udělat své domácí úkoly a o daném projektu si najít co nejvíce informací, které pak vyhodnotíte.

Konečné rozhodnutí je vždy na vás. Je to o rozpoznání nápadů, které mají potenciál na úspěch a za kterými stojí schopný tým lidí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *