Robot na kryptoměny

Existují ziskoví roboti na kryptoměny?

U začátečníků v obchodování s kryptoměnami se setkávám se stejnými iluzemi o obchodování jako u Forexu či binárních opcí.

U digitálních měn se opakuje scénář, který jsem viděl už mnohokrát. Lidé zjistí, o co se jedná, a uvidí velký potenciál vydělat peníze. Pak zkusí pár obchodů a zjistí, že to tak jednoduché není, a tak začnou hledat na internetu nějaké hotové řešení, ziskový obchodní systém či strategii.

Iluze spočívá v tom, že věří, že najdou něco, co budou moct okamžitě začít používat a vydělávat peníze, aniž by se cokoliv učili. Tak to ale nefunguje. Zapomeňte proto na ziskové roboty, kteří budou obchodovat za vás.

Většina robotů na kryptoměny je naprosto k smíchu. Dozvíte se o nich tak, že vám přijde nevyžádaný e-mail slibující velké výdělky. Robot je buď zdánlivě zadarmo, ale pošle vás k neregulovanému brokerovi, kde budete muset udělat vklad, nebo stojí pár desítek dolarů.

Skutečně si myslíte, že vám někdo bude vydělávat peníze zadarmo, nebo že systém vydělávající stovky tisíc korun měsíčně stojí pár stovek na jednorázovém poplatku? Doufám, že ne. Všechny takové nabídky jsou podvody, kterých jsem viděl už nespočet.

Takové podvody často mívají sofistikované prezentace s placenými herci, ale když použijete selský rozum, nemůžete naletět.

Pak je tu ještě jedna skupina robotů na kryptoměny, které nabízejí pouze automatizaci strategií a obchodních procesů, ovšem neslibují zisky, strategii si musíte definovat sami. To už jsou nástroje, které se dají použít. Jakmile vám otevřeně řeknou, že žádné zisky nezaručují, že poskytují jen nástroj pro automatizaci vašich nápadů, je to podle mě v pořádku.

Ale opakuju, že jakmile vám někdo bude slibovat, že vám jeho řešení zadarmo nebo za pár dolarů bude vydělávat hromady peněz, je to jistě podvod. A je jedno, jestli jde o kryptoměny, měny nebo třeba akcie, princip je pořád stejný.

Tím neříkám, že neexistují ziskoví roboti na kryptoměny. Velmi pravděpodobně existují, ale nejsou dostupní široké veřejnosti, a pokud je možné je koupit, stojí velké peníze. Zcela logicky, protože masové nasazení jedné strategie velmi ohrozí její fungování.

Podle mě platí i pro kryptoměny, že pokud chcete vydělávat peníze, musíte se učit a připravit si vlastní strategii. Zkusit si to můžete bez rizika na demo účtu.

Teprve až když porozumíte všem rizikům a jste přesvědčeni o funkčnosti své strategie, můžete opatrně začít obchodovat se skutečnými penězi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *