Cesta vzhůru

Co přinese další vlna růstu kryptoměn?

Až přijdou další masivní růsty kryptoměn, budou se opakovat některé věci, které dobře známe.

Jaká čeká kryptoměny budoucnost, nikdo s jistotou říct nemůže. V současnosti se střetávají dva názorové proudy. Jeden říká, že žádné masivní růsty už nepřijdou, jen pozvolné. Zastává ho například tvůrce Etherea Buterin. Druhý říká, že masivní růsty znovu přijdou. Zastává ho například šéf Binance Zhao.

Já osobně si myslím, že další velkou vlnu růstu můžeme očekávat, a to nejpozději příští rok. Je to ale samozřejmě jen můj osobní názor a každý si musí udělat svůj vlastní.

Vzhledem k tomu, že se na obchodování s kryptoměnami chystají velké firmy, myslím, že růsty budou také velké. Banky jako Goldman Sachs nebo JP Morgan připravují řešení pro obchodování digitálních měn a obecně jsou avizovány velké investice do rozvoje tohoto sektoru.

Existuje teorie, že firmy chtěly obchodovat ve velkém už loni, ale pokud si vzpomínáte, tak na přelomu let 2017 a 2018 burzy kolabovaly pod přívalem nových uživatelů, což mohlo firmy odradit. Proto bylo třeba připravit adekvátní řešení, která dokáží obsloužit i velký kapitál.

Z toho by mohlo také vyplynout, že pozornosti se tentokrát dostane převážně solidním kryptoměnám, které mají nějaké konkrétní použití a silné zázemí. Srandy a experimenty typu dogecoin můžou zůstat bez povšimnutí.

Zkušení investoři investují jen do toho, co má v jejich očích vnitřní hodnotu a potenciál růst na ceně. A vnitřní hodnota kryptoměn je dána účelem, ke kterému slouží a ze kterého lze odvodit rostoucí poptávku.

Další vlna růstu kryptoměn podle mého přinese také další vlnu podvodů, které se budou kryptoměny snažit využít. V médiích se totiž budou opět objevovat titulky, jak rychle kryptoměny rostou, takže pro podvodníky bude relativně snadné přemluvit nezkušené a nepoučené lidi, aby jim poslali své peníze na cokoliv, co na oko spojí s kryptoměnami.

Podobné to bylo s binárními opcemi. Jakmile je něco nové a voní to financemi, podvodníci po tom skočí a použijí to jako zástěru pro své nekalé aktivity.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *