XRP

Čeká XRP (Ripple) brzy další růst nebo pád?

Kryptoměna XRP v uplynulých dvou týdnech výrazně posilovala, může se však jednat o past na býky.

Zatímco se většina předních kryptoměn pohybuje kolem svých letošních nejnižších hodnot, XRP od nich poskočilo výš, vůči minulému týdnu je na dvojnásobné ceně.

Existuje řada teorií, proč se to stalo. Ripple coby společnost, která využívá XRP ve svém softwaru (xRapid) pro mezinárodní převody peněz, který nabízí bankám a dalším finančním společnostem, neustále oznamuje nové partnery. Jenomže na to celý rok trhy nijak nereagovaly.

Pak je tu vyjádření několika lidí z Ripplu, že do produkce (ostrého provozu) půjde tento software do konce roku, nejspíš v říjnu.

A další významná zpráva, či spíše událost, je konference Swell, kterou Ripple uspořádá v prvních dvou říjnových dnech.

V tradingu je vždy lepší být připraven na tu horší variantu, a proto je třeba počítat s tím, že růst XRP z posledních dní mohl být jen pumpováním velryb před Swellem, aby pak mohli během Swellu prodávat, zatímco ostatní budou v reakci na případné pozitivní zprávy od Ripplu nakupovat.

Takže se klidně může stát, že XRP příští týden spadne na své předchozí hodnoty.

Nebo může být vše jinak, třeba růst ceny způsobily větší objemy při testování mezinárodních převodů přes XRP a tento růst bude pokračovat.

Nikdo z nás běžných obchodníků bohužel nemůže vědět, co se za cenovými pohyby skrývá, ale jak už jsem uvedl, že třeba počítat s možností, že stále jsme ve fázi, kdy se jedná čistě o spekulativní pohyby, a nenechat se rozhodit, pokud brzy nastane pohyb dolů.

Pokud jste investovali do XRP, je dle mého osobního názoru třeba vyčkat na reálný provoz a poptávku po této kryptoměně vyvolanou používáním produktů Ripplu, případně dalších, jako je Coil. Až to ukáže, jaký je potenciál pro dlouhodobé posilování, doposud byly kryptoměnové trhy hračkou pro manipulátory.

Příští týden a konference Swell leccos napoví.

Obrázek: @alcastixrp

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *