Pokles

Bude současný pokles kryptoměn nejdelší v historii?

Cenové poklesy kryptoměn brnkají na nervy všem obchodníkům. Podívejme se, co na to říkají statistiky.

Některá média už publikovala články, že je současná medvědí fáze na kryptoměnových trzích nejdelší v historii. Ale není to pravda.

Ta nejdelší trvala 406 dní, od 4. 12. 2013 do 14.1. 2015, měřeno podle celkové tržní kapitalizace na Coinmarketcap.com.

Současná medvědí fáze trvá od 7. 1. 2018, tedy 396 dní. Do rekordu nám tedy schází 10 dní. Ovšem rekord možná nepřekonáme, protože nemůžeme vědět, jestli dno už nenastalo.

Dnes se totiž pohybujeme na vyšší úrovni celkové tržní kapitalizaci než 15. 12. 2018, kdy byla od posledního historického maxima nejnižší.

Pokud budou kryptoměny dál jen růst a minimum z loňského prosince nepřekonají, tak medvědí fáze trvala jen 342 dní. Ale to se nedozvíme, dokud kryptoměny neudělají nový historický vrchol, až pak to budeme moct hodnotit a počítat.

Podstatné dnes je, že kryptoměny na své poměry klesají opravdu už dlouho. Navzdory tomuto faktu bohužel nikdo nemůže s jistotou říct, že se to brzy musí obrátit. Pravděpodobnost s každým dnem stoupá, ale může to trvat klidně další rok.

Můj osobní názor je, že se letos dočkáme růstů, ale netroufám si odhadovat, jestli už překonáme historické maximum ze začátku roku 2018.

Pokud držíte kryptoměny a přežili jste až doposud, tak blahopřeji k silné vůli a pevným nervům. Ty investoři potřebují.

Na všech trzích se střídají cykly růstů a poklesů. Současný pokles u kryptoměn je velmi silný, takže na něj nezapomínejme. Až přijdou růsty, tak budete vědět, že nic neroste věčně a že je třeba tomu přizpůsobit svoji obchodní strategii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *