Ledovec

Blockchainová revoluce bude možná velmi tichá

Většina lidí neví, co jsou kryptoměny, natož aby jim rozuměla. A tak to asi zůstane, i když nastane očekávaný rozmach.

Většinu lidí ke kryptoměnám přitáhl jejich potenciál rychle růst na hodnotě. Když teď ceny po velkém poklesu dlouhodobě stagnují, zájem veřejnosti opadá.

Na druhé straně ale exponenciálně roste množství firem, které blockchainové technologie nasazují. Není to vždy spjato s kryptoměnami, ale blockchain se výrazně prosazuje.

K tomu platí, že mnoho firem tají vývoj a implementaci blockchainových řešení, protože chtějí mít náskok před konkurencí. A nakonec nic nemusí ohlásit, ani když vše spustí do plného provozu. Podstatné pro ně totiž bude, že budou moct svým zákazníkům nabídnout rychlejší, bezpečnější a levnější službu. Přitom nebude nutné vysvětlovat, na jakých technologiích funguje.

Takhle to asi bude ve většině případů. Blockchainová revoluce může tedy být z většiny tichá a pro laickou veřejnost skrýtá.

Ovšem u nasazovaných kryptoměn se masivní rozšiřování projeví na ceně. Jelikož je množství většiny kryptoměn omezeno, větší poptávka po nich bude tlačit na růst ceny. Takové růsty by měly být pomalejší, zato dlouhodobější a vyrovnanější než skoky, které jsme zažili v minulosti.

Nicméně je také dost dobře možné, že se na ně naváže další velká vlna spekulativních nákupů, takže divoké jízdy se můžou opakovat.

Pro investory pak bude těžké rozlišovat, co stojí za kterým pohybem. Plánovat strategie pro vstupy a výstupy tak proto bude velmi obtížné. Ale to v tradingu jednoduché nebylo nikdy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *