Broker České spořitelny Brokerjet končí

Největší tuzemská banka Česká spořitelna se rozhodla ukončit činnost své brokerské společnosti Brokerjet, která fungovala na českém trhu 12 let.

Brokerjet nabízel obchodování cenných papírů na vlastní platformě, ale podle České spořitelny nedokázala splnit cíle, které byly na začátku vytyčeny. Zájem investorů je malý, a proto nemá ekonomický smysl s Brokerjetem pokračovat. Vývoj vlastní platformy totiž stál peníze, které se nevracely.

Obchodníci využívající služeb Brokerjetu obdrželi výpovědi smluv ke konci letošního listopadu. Od 1. prosince už nebude možné přes platformu obchodovat.

To ale neznamená úplný konec investičních služeb u České spořitelny, v listopadu bude spuštěn projekt Investiční makléř ČS, který obchodníkům umožní zadávat pokyny přes telefon. Z toho jasně vyplývá, že to nebude služba pro aktivní tradery, kteří realizují mnoho obchodů denně, pro skalpování a podobně.

Kdo chce zůstat aktivním obchodníkem a nechce si sám vyhledat nového brokera, nabídne mu ČS převod portfolia k SaxoBank. Brokerjet nebyla jen tuzemská záležitost, svoji činnost ukončuje také v Rakousku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *