Žijme bez dluhů!

5 důvodů, proč je Žijme bez dluhů! podvod

A máme tu první český podvod na binárních opcích roku 2016, jmenuje se Žijme bez dluhů.

V Česku buď máme u binárních opcí několik podvodníků, kteří se navzájem kopírují, nebo jednu skupinu podvodníků, kteří neustále chrlí nové podvody stejného ražení. Podle mě platí ta druhá možnost, nasvědčuje tomu poslední novinka jménem Žijme Bez Dluhů!

Je to úplně stejný podvod jako předchozí verze tohoto projektu jménem Nezadlužujme a Nezadlužujte se. Fiktivní firma s fiktivními zaměstnanci je ochotná vám posílat investiční tipy na binární opce, díky kterým máte vydělávat 15 až 35 tisíc korun měsíčně.

Tipy mají samozřejmě být zadarmo, později od druhého měsíce pak máte firmě vyplácet desetiprocentní provizi. První měsíc může být zadarmo, protože projekt spolufinancuje Evropská unie, jak tvrdí autoři Žijeme bez dluhů.

5 důvodů, proč se jedná o podvod

Bude to trochu opakování argumentů z předchozí verze podvodu, ale pořád platí to samé, proč je Žijme bez dluhů podvod:

  • Jedná se o kopii dobře známých podvodů z loňského roku (viz. odkaz výše).
  • Žijme bez dluhů má být projekt firmy, která ale naprosto tají svojí identitu, poskytuje jen e-mailové adresy, ale žádnou adresu, telefonní číslo nebo IČO, podle které by bylo možné ji dohledat a prověřit.
  • Všechny postavy zaměstnanců firmy jsou fiktivní, jejich fotky pocházejí z veřejných zdrojů na internetu a byly použité i u předchozích verzí podvodu, teď jsou u nich jen jiná jména (Karel Pokorný, Dalimil Brabec, Alžběta Tichá a Radim Votoček).
  • Firma poskytuje investiční poradenství formou zasílání investičních tipů, což je licencovaná činnost ze strany ČNB. Žádné údaje o regulaci ale nejsou k dispozici, takže licenci evidentně nemá. Ani nečerpá žádné dotace z fondů EU.
  • Firma tvrdí, že „bohužel nepotřebuje žádné reference“, ale ve skutečnosti žádné pozitivní reference na předchozí verze tohoto podvodu nenajdete, naopak, jen stížnosti a negativní zkušenosti.

Hodnocení

Podvodníci zneužívající binární opce často používají lákavé sliby a tvrzení o výdělcích zadarmo, přičemž se snaží vyvolat dojem, že nebudete nic riskovat, že můžete jen vydělat.

Opak je ale pravdou, budou po vás chtít, abyste si u jejich brokera otevřeli obchodní účet, složili na něj peníze a pak obchodovali podle jejich tipů. Takže budete riskovat své vlastní peníze, a protože tipy budou bezcenné, své peníze budete prodělávat.

S obchodováním binárních opcí je třeba začít na bezplatném demo účtu, kde si můžete vyzkoušet vše bez rizika a v klidu si vše sami vyhodnotit a rozhodnout se, jestli se chcete tomuto druhu investování věnovat. Binární opce jsou jedním z nejjednodušších investičních nástrojů, ale i tak se bez řádně připravené a otestované strategie neobejdete.

[review]

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *