Vnímání hodnot při obchodování

Při tradingu často vnímáme obchodovaná aktiva jen jako podružnou věc, u které jde jen o cenu. Změna pohledu však může být přínosná.

Když obchodujete měny na Forexu, časem se můžete dostat do situace, když už ani moc nevnímáte, z jakých měn je složený pár, který právě sledujete, a soustředíte se výhradně na cenu a technickou analýzu.

Když obchodujete komodity nebo akcie přes binární opce, může se vám stát to samé, jen budete hledat v grafech obchodní příležitosti a už si nebudete pořádně uvědomovat, co se vlastně za nimi skrývá.

Uvědomění si podstaty podkladového aktiva je tak trochu krokem k fundamentální analýze, ale může to být velmi užitečné.

Když například víte, že je určitá společnost na vzestupu a že dlouhodobě je poptávka po jejích produktech rostoucí, můžete si při obchodování uvědomit, že dlouhodobě je nálada pozitivní, a proto by měl převládat růst ceny akcií.

Už to nebude jen křivka na monitoru, ale vývoj ceny odrážející dlouhodobě úspěchy určité společnosti. V takovém býčím trhu pak spíš budete hledat vstupy do long obchodů, tedy budete spekulovat hlavně na růst.

Poklesy budete vnímat jako obvyklé korekce a příležitosti, nikoliv jako hrozbu či signál dlouhodobého obratu trendu. Trhy většinou nakonec udělají to, co se od nich čeká, ale cesta může být všelijaká. To znamená, že i při pozitivních zprávách může cena zaznamenat pokles. Ovšem dlouhodobý růst bude pokračovat.

Když si tedy při obchodování uvědomíme reálné hodnoty, které za daným podkladovým aktivem stojí, může nám to pomoci k lepšímu úsudku při posuzování potenciálních vstupů do obchodů.

Například trendy společností je dlouhodobě Tesla. Víme, že lidé mají čím dál větší zájem o její elektromobily, které představují reálnou hodnotu a zřejmě i cestu dalšího vývoje aut, a proto u delších obchodů bych spíš hledal jen vstupy směrem nahoru.

Opravdu to platí hlavně pro obchody s delší splatností, protože pro intradenní pohyby mají tyto dlouhodobé trendy nižší relevanci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *