Money management a zisky z obchodování

Při plánování investic bychom také neměli zapomínat na to, jak budeme pracovat se zisky.

Když jsem se psal o money managementu pro binární opce, věnoval jsem se především otázce výše investic do jednotlivých obchodů. Ta je samozřejmě velmi důležitá a prvním cílem je ochránit obchodní kapitál a přežít nepříznivé série obchodů. Na tom se pochopitelně nic nemění.

Ovšem součástí money managementu, tedy řízení peněz, by měla být také práce se zisky. Vždycky říkám, že při binárním obchodování není dobré se zaměřit hlavně na zisky a na plány, co s nimi budeme dělat, lepší je se soustředit na obchodování a jeho techniku.

Nicméně z hlediska techniky je dobré si i říct, jak budeme zisky vybírat. Protože je podle mě vhodné od určité chvíle začít vybírat alespoň určitou část zisků. Všichni samozřejmě máme představu o tom, kolik si chceme tradingem vydělávat, ale s vybíráním zisků bychom měli začít už dřív.

Je dobré si například říct, že až dosáhneme částky X, budeme v ziskových obdobích vybírat z účtu procento Y. Příklad: Až dosáhnu obchodováním zůstatku 10 dolarů na účtu, budu následně vybírat 25 procent ze zisků každý měsíc.

Je to ze dvou důvodů. První je ten, že nikdy nemáte absolutní jistotu, že váš obchodní systém bude fungovat věčně, nebo třeba že nezkrachuje broker, nebo že nenastane jiná nenadálá událost. V rámci ochrany před těmito riziky proto vybíráme část zisků pravidelně.

Druhým důvodem je motivace, abychom si uvědomili či připomněli, proč obchodujeme, a svým způsobem si sáhli na reálné výsledky. Zisky pak už nebudou jen čísla na obrazovce, ale skutečné peníze, se kterými můžeme nakládat podle potřeby. To nám pomůže pokračovat v obchodování v plném nasazení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *