Kolik času věnovat tradingu

Kolik hodin strávit u počítače přípravami na trading a následně pak samotným obchodováním.

Cílem mnoha začínajících burzovních obchodníků je se věnovat tradingu na plný úvazek, jinými slovy se jeho prostřednictvím chtějí živit. To určitě není cíl nereálný, na druhé straně samotné obchodování by podle mého názoru neměla být práce na plný úvazek. Vysvětlím proč.

Začátečníci, alespoň ti seriózní, se nevyhnou tomu, že studiem cenových grafů, testováním a stavbou obchodních strategií stráví velké množství času. To je správný postup a žádnou z těchto činností neopustí ani většina ziskových obchodníků.

Pak je tu ale samotné obchodování, to znamená čas, který strávíme sledováním trhů a zadáváním vlastních obchodů. Při tom myslím manuální obchodování, tedy nikoliv automatické obchodní systémy.

Samotnému obchodování je podle mě třeba věnovat omezený čas. Pokud obchodujete rychlejší time framy a grafy sledujete nonstop, není reálné vydržet v plném soustředění více než několik hodin. Například obchodovat denně osm hodin vede podle mých zkušeností jen k problémům, jako je nesoustředění a nedodržení obchodního plánu.

Při tradingu jde o peníze a každou chybu trhy přísně trestají. Takže jakmile uděláte jednu, roste frustrace, a ty se během moc dlouhé obchodní seance můžou kumulovat a vyústit v další chyby a ztráty.

Takže kolik času věnovat tradingu? Pokud sledujete grafy nepřetržitě, osobně bych doporučil dvě až tři hodiny obchodování denně. Víc je podle mých zkušeností spíš kontraproduktivní.

Jiná věc je, pokud obchodujete pomalejší time framy a grafy nemusíte sledovat pořád. Pokud například skouknete grafy jednou za hodinu, čtyři hodiny nebo den, tyto problémy moc řešit nemusíte.

I když s koncentrací menší problémy nastat můžou. Zvlášť pokud máte rozpracované něco jiného a nastane čas zkontrolovat grafy, můžete mít tendenci si to odbýt rychle a vrátit se k práci, kterou máte rozdělanou, což může vést k přehlédnutí nebo špatnému vyhodnocení obchodních příležitostí.

Kolik času pak budete věnovat přípravě na obchodování, záleží na vašich možnostech, ale také si dávejte pozor, abyste ji věnovali dostatečnou pozornost.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *