Jediná věc, kterou potřebujete k dosažení zisků na burze

Burzovní obchodování je svojí podstatou prosté, avšak nikoliv snadné. Je třeba se oprostit od vedlejších věcí a soustředit se na to podstatné.

Když čtu různé diskuze o obchodování binárních opcí, forexu a dalších, často se nestačím divit, kam všude se stáčejí a co je k tradingu zbytečně nabalováno.

Lidé dokáží rozsáhle debatovat o brokerech, o jejich vlastnostech, nabídkách, podpoře a dalších věcech. Jsou schopní se hádat o tom, u kterého brokera je lepší obchodovat.

Jiné diskuze se například točí o zaručených postupech, které vyústí zisk. Jako hedgování pozic, různé matematické výpočty, kombinace různých investiční nástrojů a já nevím co ještě.

Spousta lidí zase hledá roboty a jiné automatizované obchodní systémy, které jenom pustí a ony jim budou vydělávat peníze v režimu autopilota.

Jiní si zase říkají, že trochu práce by odvést mohli, tak poptávají dodavatele ziskových signálů, které by pak sami realizovali v obchodní platformě u brokera.

Spousta nováčků je také schopná strávit dlouhý čas teoretizováním o tom, jak budou či nebudou platit daně ze zisků z burzovního tradingu.

Populární také bývá rozebírání či konstrukce různých indikátorů, které budou zaručeně předpovídat změny směru cenových pohybů.

Jiní rádi polemizují nad knihami burzovních obchodníků minulosti či současnosti.

Pak se také dá zapojit do diskuzí nad tím, které trhy jsou lepší pro obchodování, kde hrozí manipulace a podobně. Nebo se také hledají důvody, proč není možné uspět.

A tak dále, téma diskuzí kolem tradingu je neskutečné množství. Přitom v podstatě záleží jen na jedné věci, musíte se naučit odhadovat s určitou úspěšností směr pohybu ceny. To je celé. Není to jednoduché, ale jestli něčemu máte věnovat čas, tak tomuhle.

Brokera si můžete vybrat během pár chvil, žádné zaručené postupy se stoprocentní úspěšností obchodů neexistují, ziskového robota zadarmo neseženete, totéž platí o signálech, daně řešte až s prvními zisky, žádný indikátor vám spolehlivě nebude předpovídat cenové pohyby, Elder, Buffett a jiní vám ziskovou obchodní strategii nepostaví, na investičním nástroji až tak moc nezáleží a co se týče manipulací s cenami, vždy byly a budou součástí burz, takže je třeba se naučit s nimi pracovat/žít.

Takže pokud chcete v burzovním obchodování uspět, otevřete si grafy a demo účet a učte se. Testujte, zkoušejte, a to vše s vědomím, že rozhodující je pochopit trhy a jejich mechanismy, abyste s určitou, nikoliv stoprocentní úspěšností dokázali v určitých situacích odhadnout, kterým směrem se cena pohne. Zkrátka si to musíte odpracovat, to je celé.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *