Jak fungují klasické opce u IQ Option

Klasické opce si našly cestu k opcím binárním, dostupné jsou teď z jedné platformy, což představuje zajímavou možnost.

Pokud vím, tak IQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) je jediný broker na světě, který nabízí souběžné obchodování binárních a klasických opcí. Ty klasické zařadil teprve nedávno, takže se pojďme podívat na to, jak fungují.

Klasické opce

U binárních opcí si až tolik nemusíte uvědomovat teorii, protože po technické stránce jsou velmi prosté. Víte, že vám stačí správně předpovědět, jestli cena bude za určitou dobu výš nebo níž, a o nic více se nemusíte starat.

Pro pochopení klasických opcí je třeba si uvědomit trochu teorie, a to především, že opce představuje právo něco koupit (Call) nebo prodat (Put).

To znamená, že když koupíte opci při strike ceně podkladového aktiva například 100, koupili jste si jen časově omezené právo podkladové aktivum v budoucnu skutečně koupit.

Takže pokud cena stoupne například na 120, můžete realizovat své opční právo, koupit aktivum za 100 a obratem prodat za tržní cenu 120. Od vašeho zisku 20 se pak odečte jen cena opce, například 5, takže váš čistý zisk bude 15.

Obdobně to funguje, když spekulujete na pokles ceny. Kupujete si právo aktivum prodat za určitou (strike) cenu. Koupíte si například Put opci za 100 a cena klesne třeba na 80. Takže v tu chvíli můžete aktivum koupit za 80 a prostřednictvím opce pak realizovat své právo prodeje za 100. Takže opět hrubý zisk 20 a čistý 15.

V praxi ty mezikroky nákupu a prodeje podkladového aktiva nerealizujete, prostě jen inkasujete zisky, nebo ztráty, pokud vám obchody nevyjdou. Obchodujete reálně jen s opcemi.

Abych to moc nekomplikoval, tak na závěr ještě zmíním, že obchod s klasickou opcí můžete uzavřít kdykoliv v jeho průběhu. Ale stejně jako u opcí binárních dosáhnete nejvyššího zisku, pokud počkáte až na vypršení splatnosti opce, za jinak stejných podmínek.

A úplně poslední poznámka na závěr, také u klasických opcí nemůžete ztratit víc peněz, než jste investovali do nákupu opce.

Závěr

Klasické opce jsou složitější na pochopení než binární opce, ale IQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) jejich obchodování zjednodušil do srozumitelné formy. Otevřete si demo účet a vyzkoušejte si je.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *