Skalpování opcí

Opční skalpování

Proč můžou být rychlé binární opce pro někoho důvodem změnit investiční nástroj.

Mezi burzovními obchodníky je poměrně široká skupina lidí, kteří rádi otevírají rychlé pozice, při nichž vydělávají na malých cenových pohybech. Takových obchodů jsou schopní uskutečnit mnoho za den a kvůli cílení na minimální pohyby se tomuto stylu obchodování říká skalpování.

Obvykle se nepraktikuje na opcích, protože jejich charakteristika to dost dobře neumožňuje, ovšem v případě binárních opcí je to zcela jinak. Brokeři binárních opcí totiž postupně zkracují splatnost krátkodobých opcí, a zatímco před pár lety bylo minimum 60 sekund, dnes už to je sekund jen 15.

Standardem ale zůstává 60 sekund, 90 sekund, 2 minuty a 5 minut. To jsou nejčastěji nabízené a využívané rychlé splatnosti.

Z pohledu binárních opcí se pak může zdát pojem skalpování trochu nevhodný, protože necílíme na velikost pohybu. Ovšem možná právě proto, že nám stačí ten nejmenší pohyb požadovaným směrem, se skalpování dá přeneseně použít.

Binární obchodníci se ale většinou shodují, že čím kratší splatnost opce, tím těžší je dosáhnout potřebné úspěšnosti obchodů. To samé se dá říct o skalpování u všech ostatních nástrojů, kde je o to těžší, že musíme plánovat i výstupy.

Takže pokud se někomu daří při skalpování jinde, může uspět i na binárních opcích. Nebo dokonce kdo při skalpování doposud neuspěl, může zjistit, že v tomto jiném prostředí uspěje.

Hlavní výhodou binárního obchodování totiž je, že ať už trh udělá cokoliv, náš poměr rizika a zisku je vždy stejný. Skalper s jiným nástrojem může vymazat několik předchozích malých zisků jednou velkou ztrátou, zatímco binární obchodník nikoliv.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *