Digitální binární opce

Co jsou digitální opce

V tomto článku si vysvětlíme, co je staronový druh digitálních opcí, se kterým můžete nyní obchodovat.

Pokud obchodujete u IQ Option, asi jste si v poslední době všimli, jak dynamicky se vyvíjí nabídka tohoto brokera binárních opcí. Binární opce se sjednotily do jedné množiny, objevily se klasické opce a začínají přibývat CFD, v první řadě na kryptoměny. A také přicházejí digitální opce.

Digitální opce

Digitální opce jsou druhém binárních opcí, který je také známý pod názvem Ladder (žebřík). Nabízejí několik fixních strike cen, u nichž se návratnost mění v závislosti na pohybu aktuální ceny podkladového aktiva.

Takže zatímco u klasických binárních opcí je fixní návratnost investice a strike cena je pohyblivá do okamžiku otevření obchodu, u digitálních opcí je to přesně naopak.

V cenovém grafu pak můžete vidět několik úrovní cen, které můžete zvolit jako svoji strike cenu. Mimochodem strike cena je ta, za kterou obrazně řečeno vstoupíte do obchodu. Tedy cena, se kterou se bude porovnávat cena v okamžiku vypršení splatnosti obchodu, aby se zjistilo, jestli je výš nebo níž, a tudíž jestli byl váš obchod ziskový nebo prodělečný.

Je pak jen logické, že čím bude vámi zvolená strike vzdálenější od ceny aktuální, tím vyššího zisku můžete dosáhnout, ovšem zároveň podstupujete také větší riziko. Každý obchod je stejně jako u klasických binárních opcí časově omezen splatností. Takže čím delší vzdálenost musí cena urazit za tuto dobu, tím vyšší potenciální zisk a riziko. Bavíme se tu samozřejmě o opcích Call u vyšších strike cen a opcích Put u nižších strike cen.

Protože pokud zvolíte vzdálenou vyšší strike a řeknete pomocí opce Put, že ji cena nepřekoná, potenciální zisk bude samozřejmě minimální.

Vše je dobře vysvětleno v následujícím videu.

Digitální opce tak otevírají nové možnosti, protože si můžete hrát s poměrem rizika a potenciálního zisku. To ale také na druhé straně znamená potřebu komplexnějších strategií, proto ve srovnání se základními opcemi binárními jsou ty digitální spíše pro pokročilejší obchodníky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *