Co se stalo s Topoption

Kdysi nejpopulárnějšího brokera binárních Topoption doprovází nemilé zprávy a zdá se, že už není doporučeníhodný.

Trocha historie

Broker Topoption vznikl v roce 2013 a jako jeden z prvních se vydal cestou regulace. Brzy získal licenci, což v té době bylo spíše výjimečné. K tomu nastavil vstřícné podmínky minimálního vkladu na účet 100 dolarů a minimálního obchodu 5 dolarů. Nechyběl ani demo účet, i když byl podmíněn vkladem.

V České republice se pak Topoption brzy stal populární také díky tomu, že fungoval v češtině a měl slušnou českou podporu. Tento stav trval zhruba tři roky.

Změny

Začátkem roku 2016 se majitelé Topoption rozhodli brokera prodat, novým vlastníkem se stala společnost Nuntius Brokerage z Řecka. Došlo tak na stěhování. Ale tato změna nevydržela dlouho a přišla další, Nuntius brzy Topoption prodal společnosti Leadtrade, takže došlo ke stěhování zpět na Kypr.

Během tohoto přechodného období začal Topoption postupně vyklízet přední pozice na trhu, už nebyl lídrem, ale jen jedním z davu.

Problémy s licencí

Možná fatální ránu pak pro Topoption znamenalo krátkodobé pozastavení licence regulačním úřadem CySEC v březnu 2017 z důvodu nedostatečné výše vlastního kapitálu. Pozastavení trvalo jen pár dní, ale i to pro mě znamenalo, že už si netroufám tohoto brokera doporučovat jako spolehlivého.

Navíc kolují spekulace, které publikoval list Finance Magnates, že se Topoption chystá po vzoru Banc de Binary zříct licence a stát se neregulovaným brokerem. Oficiální potvrzení zatím nepřišlo, ale i tyto spekulace jsou spíše negativní zprávou.

Aktuální situace – co dělat

V tuto chvíli zůstává Topoption regulovaným brokerem na Kypru, takže peníze na obchodních účtech klientů zůstávají pojištěné do výše 20 tisíc eur pro případ problémů. Můj osobní názor je, že pokud máte u tohoto brokera účet, je lepší peníze vybrat a jít obchodovat k jinému brokerovi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *