Recenze Daweda Exchange – podezřelý broker

V této recenzi Daweda Exchange vysvětlím, proč nevěřím tomuto brokerovi binárních opcí.

Co je Daweda

V první řadě je třeba vysvětlit, že technicky vzato není Daweda broker, nýbrž burza (exchange). Rozdíl je v tom, že zatímco broker funguje jako protistrana vašich obchodů a garant plnění, u Dawedy jsou protistranou vašich obchodů jiní obchodníci. Je to tedy burza binárních opcí.

To má svoje výhody i nevýhody. Výhoda spočívá v tom, že broker může nabízet vyšší návratnost investic. Nevýhoda pak v tom, že plnění vašich objednávek nemusí probíhat tak hladce jako u klasického brokera. Prostě pokud zrovna nebude někdo jiný ochotný vzít opačnou pozici vůči té vaší, nedostanete plnění.

Takže existuje riziko, že u Dawedy bude podstatný rozdíl mezi plnění objednávek na demu a na reálném účtu. Proto bych při přechodu na obchodování se skutečnými penězi postupoval velmi opatrně.

Lži

První věc, která mi na Dawedě vadí, je, že na svém webu uvádí polopravdy a dokonce i lži.

Polopravdou je, že nabízí návratnost 100 %, protože z každého obchodu platíte 5% poplatek, takže skutečná návratnost je 95 %. To je pořád na binární opce velmi vysoké číslo, takže nechápu, proč ho Daweda neinzeruje upřímně a chlubí se nepravdivými 100 procenty. Ale je třeba počítat s tím, že si Daweda strhne svých 5 % i u ztrátových obchodů, takže vždy riskujete ztrátu 105 %, zatímco u běžných brokerů je maximum 100 %.

V čem ale Daweda doslova lže, jsou údaje v její srovnávací tabulce, která vás má přesvědčit, že u ní máte obchodovat. Zatímco svůj 5% poplatek z každého obchodu schovává za přívětivější vyjádření $0,5 – u ostatních brokerů tvrdí, že mají poplatky 10 až 20 % z každého obchodu. A to není pravda, pokud vím, tak drtivá většina regulovaných brokerů binárních opcí žádné poplatky z obchodů neúčtuje.

Další lež spočívá v tvrzení, že minimální investice do obchodu je u ostatních brokerů 25 dolarů, protože ve skutečnosti je to jen 1 dolar.

Srovnávací tabulka Dawedy je tedy zmanipulována s cílem přikrášlit její podmínky. A to považuji za podvod.

Auto Trading System

Další podezřelou věcí u Dawedy je její Auto-trading System (ATS). Je to v podstatě robot na obchodování binárních opcí. Chtěl jsem vyzkoumat, jak funguje, ale není to možné, dokud nevložíte na účet alespoň 350 dolarů.

Problém je, že přesně takhle fungují podvody. Tvrdí, že mají ověřený automatický systém na obchodování, ale abyste ho mohli použít, musíte vložit peníze na účet a nechat ho obchodovat s vašimi penězi. Tak o ně samozřejmě přijdete.

Proč se Daweda chová stejně? Podle mě může být jediným vysvětlením, že její robot není ziskový, takže nechce, abyste to zjistili, dokud na vás nevydělá alespoň nějaké peníze na poplatcích.

Hodnocení

Daweda Exchange používá na svých stránkách lži a nabízí robota, kterého můžete použít jen se reálnými penězi. Proto je to pro mě nedůvěryhodný broker.

[review]

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *