Problémy s brokerem? Můžete se účinně bránit

Pokud se domníváte, že broker s vámi nejedná férově nebo dokonce podle zákona, máte několik možností, jak se domoct nápravy.

V každém odvětví platí, že existují výborné, dobré, průměrné a špatné firmy. Forex nebo binární opce nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou, co se brokerských společností týče. Proto se může stát, že u svého brokera nebudete spokojeni.

Problémy můžou nastat různých druhů. Mezi ty méně závažné patří třeba špatná komunikace ze strany brokera. Mezi ty horší můžeme zařadit zamrzající obchodní platformu. A konečně nejhoršími prohřešky jsou manipulace s cenou či odmítání výběrů peněz.

Jak se bránit

Ať už je váš důvod nespokojenosti jakýkoliv, v první řadě se snažte svůj problém řešit s brokerem. Na tomto místě je třeba zdůraznit potřebu klidné a slušné komunikace. Je zřejmé, že když při obchodování přijdeme o peníze, není snadné si udržet klid, ale pro komunikaci je nezbytný. Tak máte největší šanci dohodnout se a všechno vyřešit.

Pokud standardní komunikace nepřináší kýžené výsledky, můžete zkusit trochu přitlačit a pohrozit brokerovi, že se obrátíte na regulační orgán a podáte stížnost. Základním předpokladem samozřejmě je, že obchodujete u regulovaných brokerů.

Pokud ani tento krok nepomůže, nezbyde vám, než svoji hrozbu realizovat a skutečně se obrátit se stížností na regulační orgán v zemi sídla vašeho brokera. Její řešení může sice chvíli trvat, ale většinou se výsledku domůžete.

Důkazy

Jako podklady pro svoji stížnost si vždy uchovávejte veškerou komunikaci s brokerem. Svůj problém se snažte zachytit obrázky nebo třeba i videem, aby bylo doložitelné, co se vám děje. A vždy svoje předpoklady konfrontujte se všeobecnými podmínkami brokera, protože se může stát, že se vám sice něco nelíbí, ale souhlasili jste s tím při otevření účtu.

To je mimochodem připomínka, že si vždy musíte přečíst všechny podmínky, když si otevíráte účet, abyste přesně znali práva a povinnosti nejen brokera, ale také ty své.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *