Co se děje s investičním obchodováním ve Francii?

Francouzi se rozhodli nejen omezit reklamu na některé investiční deriváty.

Francouzskému finančnímu regulačnímu úřadu AMF došla trpělivost s laxností některých jeho protějšků, evidentně zejména CySECu, a začal rázně jednat v oblasti obchodování s binárními opcemi, CFD a měnovými páry na Forexu.

V první řadě připravuje návrh zákona, který by zakázal veškerou reklamu na obchodování s těmito deriváty. Návrh je zatím otevřen veřejné diskuzi, takže zůstává otázkou, jakou bude či nebude mít zákon konečnou podobu.

Neméně důležitou zprávou je, že AMF zakázal působení na francouzském trhu brokerovi 24option, a to s okamžitou platností proto, že neplnil své profesionální povinnosti vůči svým zákazníkům. Je to zvláštní rozhodnutí, protože z hlediska regulace spadá 24option pod kyperský CySEC, který měl být tím prvním, kdo zasáhne, když je něco špatně. To se ale zatím nestalo ani po rozhodnutí AMF.

Že AMF přitvrzuje vůči brokerům, se potvrdilo třetím krokem, když Topoption oznámil, že přestává přijímat klienty z Francie. Důvody známy nejsou, AMF mu žádné nekalé praktiky nevytkla jako v případě 24option. Ale Topoption evidentně nesplňuje všechny požadavky francouzské regulace, takže dokud je nesplní, nemůže na francouzském trhu působit.

Případ 24option dle mého potvrzuje, že regulace není vše, mezi brokery je třeba si vybírat také podle toho, jaké jsou s nimi reálné zkušenosti. 24option patří mezi největší brokery, přesto evidentně nedělal všechno správně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *