Broker Topoption mění majitele

Místo Safecap Investments zaujme Nuntius Brokerage a od února se stane novým majitelem binárního brokera Topoption.

Topoption je v České republice velmi oblíbený mimo jiné proto, že poskytuje podporu v českém jazyce. Proto je pro české obchodníky důležité vědět, že dochází ke změně, kdy broker bude nově patřit pod Nuntitus Brokerage.

Je to důležité zejména z toho důvodu, že tak přechází do jiné jurisdikce, z Kypru do Řecka, takže místo CySECu bude nově podléhat Hellenic Capital Market Commission (HCMC). Řecko nemá tolik zkušeností s binárními opcemi jako Kypr, takže bude zajímavé sledovat, jak se k regulaci postaví.

Ochrana investorů je v Řecku vyšší, peníze na obchodních účtech jsou pojištěny do 30 tisíc eur, což je o 10 tisíc víc než na Kypru. Řecko je členem Evropské unie i eurozóny a na základě notifikace ČNB zůstane Topoption oprávnění poskytovat své služby u nás.

Všechno ostatní by mělo zůstat stejné, tedy hlavně obchodní platforma a zákaznická podpora. Obchodníci by tak v reálu neměli změnu pocítit, kromě toho, že po nich broker chce souhlas s novými obchodními podmínkami. Druhou možností samozřejmě je nesouhlasit a uzavřít obchodní účet.

Zkušenosti s Nuntius Brokerage se mi zatím nepodařilo dohledat žádné, takže až čas ukáže, jestli se skutečně něco změní či nikoliv. V každém případě tato firma existuje už 25 let, což snad svědčí o tom, že je spolehlivá.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *