Bonusy ke vkladům na obchodování skončí. Proč?

Ať už obchodujete Forex nebo binární opce, podle burzovního regulátora Evropské unie ESMA už nebudete smět dostat bonus ke vkladu na účet.

Bonusy ke vkladům jsou dlouholetou praxí a pohybují se v desítkách až stovkách procent. To znamená, že když například vložíte na obchodní účet 1000 eur, broker vám přidá třeba 200, a vy tak začínáte obchodovat s částkou 1200 eur.

Ovšem má to háček, těch 200 eur je možné vybrat, až když splníte objemovou podmínku, například když uděláte obchody v celkové hodnotě 6000 eur (30násobek objemu bonusu). Záleží na podmínkách konkrétního brokera.

Než splníte tu podmínku, těch 200 eur můžete nanejvýš prodělat nebo využít pro pákový efekt. Ovšem pozor, do splnění podmínky se ztráty odepisují z vašeho vkladu, ne z bonusu.

Když to podtrhneme a shrneme, do splnění podmínky pro výběr bonusu mohl bonus působit falešným dojmem většího zůstatku na účtu, takže jste ve skutečnosti riskovali víc, než jste si mohli myslet.

A to je hlavní důvod, proč se ESMA rozhodla bonusy ke vkladům zakázat. Podle ní vedli ke zbytečně vyššímu riskování, což není v zájmu nás obchodníků neboli klientů brokerů. Takže až národní regulátoři toto nařízení implementují, budete vždy obchodovat jen s tím, co jste si na účet sami vložili. S výjimkou bonusu bez vkladu, ten není důvod rušit.

Na druhé straně ESMA přišla i s pozitivní zprávou. Chce, aby brokeři zpracovávali požadavky na výběr peněz z obchodního ještě ten samý den, co ho obdrží. Nejpozději následující pracovní den, pokud požadavek přišel mimo úřední hodiny.

Tím by se měla eliminovat praxe, kdy někteří brokeři výběry zdržují nebo dokonce přemlouvají zákazníky k dalšímu obchodování a zrušení požadavku na výběr.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *