Strategie pro binární opce

Pro jakékoliv burzovní obchodování a finanční spekulace platí, že dlouhodobé zisky zajistí jen obchodní strategie. Impulzivní či náhodné otevírání obchodních pozic dříve či později skončí ztrátami.

Co je strategie pro binární opce

Obchodní strategie se skládá ze dvou základních pilířů:

  • Vstupy do obchodů
  • Money management

Výstupy z obchodů u binárních opcí nemusíme uvažovat, protože jsou předem dané splatností.

Vstupy do obchodů

Vstup do obchodu musí vždy mít nějaký důvod. Tím důvodem je splnění vstupních podmínek, které si v rámci své strategie definujeme. Podmínky definujeme na základě testování na historických datech a na základě tréninkového obchodování na demo účtu.

Příklad strategiePodmínky pro vstup můžeme definovat čistě technicky podle situace, která nastane v cenovém grafu, nebo podle výsledků ekonomických práv, nebo kombinací obou přístupů. Většina obchodníků klade důraz na technickou analýzu.

Ta spočívá v hledání opakujících se situací, jejichž výsledkem je určitý cenový pohyb svázaný s potřebnou pravděpodobností. Příkladem jsou svíčkové formace nebo cenové formace. V praxi se většinou kombinuje několik prvků technické analýzy najednou, abychom dosáhli potřebné úspěšnosti při obchodování.

Jedním ze základních prvků strategií bývají tak zvané support a resistance úrovně, což jsou důležité úrovně, na kterých má cena tendenci silně reagovat. Na těchto důležitých hladinách je pak možné obchodovat různé cenové formace, jako jsou silné odrazy, dvojité odrazy a podobně. Nikdy však nedosáhneme stoprocentní úspěšnosti, ta je nemožná. Pro rozumný růst kapitálu stačí cokoliv nad 60 %.

Money management

Druhou, avšak neméně důležitou součástí strategie, je tak zvaný money management, neboli řízení peněz. Podle úspěšnosti vstupů a risk analýzy určíme, kolik peněz (jak velkou část obchodního kapitálu) budeme investovat do jednotlivých obchodů. Obvyklé doporučení zní 2 procenta.

Hlavním cílem money managementu je ustát výkyvy, které způsobí ztrátové obchody. Protože ty jsou nevyhnutelnou součástí obchodování binárních opcí. Občas přicházejí v sériích a money management nám musí umožnit tyto nepříznivé série přečkat a obchodovat zisky, které přijdou poté. Ochrana kapitálu a risk management jsou klíčovým aspektem obchodování.

Články

2021 CZInvestor.cz