Podvody s binárními opcemi

Mnoho lidí se o možnosti obchodovat a vydělávat peníze s binárními opcemi dozví bohužel díky podvodníkům, kteří jim slibují nereálné výsledky. Pokud se necháte zlákat zázračnými nabídkami, výsledkem bývá finanční ztráta, zklamání a odvrácení se o tohoto druhu obchodování. To je ale škoda.

Jsou binární opce podvod?

Binární opce podvod samozřejmě nejsou. Jedná se o standardní finanční nástroj, který umožňuje spekulovat na pohyby cen mnoha aktiv. Je to nástroj regulovaný, obchodování s ním podléhá ve většině zemí finančnímu dozoru. Svojí podstatou jsou tedy binární opce podobné třeba klasickým opcím, akciím nebo komoditám, zkrátka umožňují obchodování burzovního typu. Můžete s nimi vydělat peníze, ale také prodělat, čelíte stejným rizikům jako u ostatních finančních instrumentů.

V čem spočívají podvody s binárními opcemi

Zneužít se dá leccos, binární opce bohužel také. A proto se najde řada podvodníků, kteří jsou ochotní vám naslibovat cokoliv, jen abyste si rychle otevřeli účet a začali obchodovat. Většinou se jedná o reklamu brokerům s použitím lživých tvrzení.

Snad vždy se jedná o nějaký obchodní systém, který vám má vydělávat velké peníze, aniž byste museli cokoliv umět nebo se učit. To samo o sobě zní velmi varovně, bohužel hodně lidí se stále nechává oklamat. Podvodníci tak zdarma nabízejí výdělečné obchodní strategie, ať už automatizované, nebo jen signály pro vstupy do obchodů. V praxi jsou ale ztrátové.

Podvod většinou doprovází nějaký dojemný příběh člověka, který vynalezl nebo nějak jinak objevil zázračnou strategii, kterou je ochotný s vámi sdílet, aniž byste museli za ní platit. Když si však pozorně prostudujete detaily, vždy zjistíte nejednu nesrovnalost.

Jak se vyhnout podvodům

Jakmile vám někdo slibuje, že vám bude pomocí binárních opcí vydělávat peníze, mějte se na pozoru. Pokud si nebudete moct daný systém vyzkoušet zadarmo bez riskování vlastních peněz, raději ho nezkoušejte vůbec, protože se velmi pravděpodobně bude jednat o podvod.

Stejně jako u všech ostatních finančních nástrojů platí, že cesta k ziskům s binárními opcemi vede přes učení, budování strategie, trénink a trpělivost.

Články

2021 CZInvestor.cz