Druhy binárních opcí – příklady obchodů

Binární opce mají několik variant a obchodování s nimi se liší. Základními typy jsou:

  1. Nahoru/Dolů
  2. Dotkne se/Nedotkne se
  3. KIKO
  4. Hranice
  5. Žebřík

1. Nahoru dolů

Základní a nejrozšířenější druh binární opce, nejvhodnější pro začátečníky. Obchodník má za úkol správně předpovědět, kterým směrem se cena aktiva pohne, na velikosti pohybu nezáleží. Obchod se uzavře v okamžiku, kdy vyprší splatnost opce, tedy v předem daný čas. V tu chvíli bude pro úspěch obchodu rozhodující, zda je cena výš nebo níž než při otevření obchodu. Splatnost může být od 30 sekund, přes minuty, hodiny, dny, až po týdny.

Nahoru/Dolů opce


 

2. Dotkne se/Nedotkne se

Populární typ binárních opcí, u kterého musí obchodník správně odhadnout, zda se cena dotkne nebo nedotkne určité cenové úrovně dřív, než vyprší splatnost opce.

Dotkne se/Nedotkne se


 

3. Hranice

U této binární opce bude v momentě vypršení splatnosti rozhodující, zda cena je uvnitř nebo mimo cenové pásmo, které broker stanovil při vstupu do obchodu.

Hranice opce


 

4. KIKO

Jediná binární opce, u které nehraje roli čas. Jsou stanoveny dvě cenové úrovně nad a pod aktuální cenou, a rozhodující je, kterou z nich cena zasáhne dřív. Kdy se tak stane, je jedno, na čase tedy vůbec nezáleží.

KIKO opce


 

5. Žebřík

Nejkomplikovanější druh binárních opcí, cenové pásmo je rozděleno do několika úrovní a obchodník si může vybrat, nad nebo pod kterou z nich cena skončí. Procentuální návratnost investice ale není fixní, pohybuje se spolu s tím, jak se hýbe cena vůči stanoveným úrovním. Klíčové je tedy načasování vstupu do obchodu, abychom si spolu s potřebnou pravděpodobností úspěchu zajistili také dobrou návratnost, která se okamžikem koupení opce zafixuje.

zebrik


 Články

2020 CZInvestor.cz